Časté dotazy


Pro které školy jsou vhodné vaše materiály?

Materiály jsou rozděleny podle stupně školy - pro 1. stupeň, 2. stupeň ZŠ a pro SŠ a jsou vhodné pro všechny typy základních a středních škol.

Je portál vhodný i pro jiné osoby, než jsou učitelé?

Ano, portál je vhodný pro všechny, kteří se zajímají o oblast finanční gramotnosti a finančního vzdělávání - tedy také pro rodiče (potažmo pro širokou veřejnost) i pro žáky/studenty samotné.

Jsem učitel na základní škole, který má učit finanční gramotnost. Co všechno mi můžete nabídnout?

K dispozici máte jednak materiály, které můžete použít přímo při výuce a jednak se můžete sám/a rozvíjet v oblasti financí - účastí na našich webinářích (on-line semináře), seminářích či čtením odborných článků a shlížením inspirativních / vzdělávácích videí.

Kolik stojí vaše materiály / semináře?

Materiály jsou k dispozici zcela ZDARMA. Stejně tak je tomu u webinářů (on-line seminářů).

Zdarma také pořádáme přednášky pro studenty.

Účast na seminářích je zpoplatněna, abychom pokryli náklady na kvalitní lektory. Cenu najdete u konkrétních seminářů v sekci Semináře.

Jak mohu získat pracovní sety pro výuku?

Stačí vyplnit jednoduchý formulář, který je u pracovních setů a zašleme Vám odkaz, přes který si pracovní sety jednoduše stáhnete.

Formulář najdete zde:

Co je součástí vašich pracovních setů?

Pracovní set obsahuje vždy video, kvíz a prezentaci v pdf formátu. Do budoucna připravujeme ke každému tématu ještě pracovní listy.

V základní sérii najdete 15 pracovních setů pro základní školy (5 pro 1. stupeň a 10 pro 2. stupeň) a 15 pracovních setů pro střední školy.

Co je to WEBINÁŘ, pro koho jsou webináře určeny a jak často je pořádáte?

Webinář je seminář, který probíhá on-line. Můžete se hod tedy zúčastnit z pohodlí svého domova, kabinetu či kanceláře.

Webináře jsou určeny pro každého, kdo se chce dále rozvíjet v oblasti financí a finančního vzdělávání - tedy nejen pro učitele (ZŠ/SŠ), ale také pro rodiče a širokou veřejnost.

Webináře pořádáme vždy 1x měsíčně k aktuálnímu tématu měsíce + nepravidelně další webináře ke speciálním tématům.

Co potřebuji k tomu, abych se mohl/a zúčastnit WEBINÁŘE?

K účasti na webináři potřebujete pouze počítač s internetovým připojením a pokud nechcete poslouchat nahlas, pak také sluchátka. Pakliže se bude chtít při webináři aktivně zapojit a mluvit přímo do éteru (např. vznést dotaz přímo bez vypisování do chatu), pak potřebujete také mikrofon - stačí sluchátka s mikrofonem.

V neposlední řadě je také nutná REGISTRACE na webinář - odkaz k registraci najdete u informací k danému webináři či přímo na Úvodní stránce portálu.

Je portál vhodný pro začátečníky nebo pro pokročilé v oblasti finanční gramotnosti?

Portál je vhodný pro obě kategorie.

V základních pracovních setech najdete úvod do problematiky, v dalších pracovních materiálech, které vznikají v rámci témat měsíce, se snažíme jít hlouběji do daného tématu.

Webináře koncipujeme tak, že na začátku shrneme základní informace a pak rozvíjíme určité téma více do hloubky.