MATERIÁLY PRO VÝUKU na střední škole

V této části najdete všechny materiály, které můžete využít při výuce finanční gramotnosti studentů středních škol. Naše materiály jsou ZDARMA!

Přečtěte si, co řekli uživatelé o přínosech pracovních setů.

 

PRACOVNÍ SETY - základní sada

  • základní sada výukových materiálů obsahuje 15 pracovních setů, které pokrývají kompletní tématiku finanční gramotnosti na střední škole
  • obsahují videa (komentované prezi-prezentace), pracovní list a kvíz ke každému videu a prezentaci v pdf  jako podklady pro studenty.

 

Pracovní materiály - TÉMA MĚSÍCE

Každý měsíc se nese ve znamení jednoho tématu, v rámci kterého jsou připravovány nové pracovní materiály pro výuku. Témata jsou sdružena do širších tématických oblastí níže. Tyto materiály jsou obvykle nadstavbou nad klasickou výuku finanční gramotnosti. Kromě celých pracovních setů zde najdete také:

  • Náměty na diskuse a cvičení
  • Spoty
  • Kvízy a křížovky
 
  Oblast Popis
Finanční gramotnost - základy, výuka, nástroje Výukové materiály k úvodu do finanční gramotnosti a také k různým nástrojům, jako jsou např. knížky nebo hry ...
Peníze, placení, výpočty Peníze, jejich historie a na různé formy placení. Také jsem patří "finanční matematika", tedy různé výpočty apod.
Hospodaření domácnosti, majetek, bydlení Hospodaření domácnosti - jedno z hlavních témat finanční gramotnosti. Zde rozšířeno o oblast bydlení a obecně majetku.

Finanční instituce a jejich produkty, životní situace

Materiály týkající se jednotlivých finančních institucí a produktů, které nabízejí (investice a úvěry jsou zvlášť). Finanční produkty mohou být také spojeny s různými životními situacemi.
Investice Různé druhy investic - finanční, do nemovitostí, komodity ... 
Úvěry, dluhy, zadlužení Dluhová problematika, tj. od typů různých úvěrů, přes dluhovou past až k exekucím a osobnímu bankrotu.
Ochrana spotřebitele, legislativa, veřejné finance Materiály týkající se ochrany spotřebitele, legislativního rámce (např. Nový občanský zákoník) a veřejných financí (např. státní rozpočet apod.). 
Poradenství - finanční, dluhové, občanské aj. Různé druhy poradenství, které souvisí s finanční gramotností. Zejména se jedná o finanční, dluhové a občanské poradenství. 
Podnikavost Rozvoj podnikavosti, základy podnikání, CSR, osobní rozvoj, leadership - tomuto tématu se věnujeme v projektu Podnikavost.cz

 

NÁŠ FILM

PŘÍPAD SMRTÍCÍ SPIRÁLY aneb drsná škola finanční gramotnosti

určený zejména pro středoškoláky

Naše knížka PRIMA ŽIVOT

E-knihu PRIMA ŽIVOT aneb Kniha, kterou si píšete sami si můžete zdarma stáhnout do čtečky nebo v Prima život.pdf

Kniha pomáhá čtenáři sladit jeho životní hodnoty a cíle s finančním plánem a pochopit klíčové principy budování prosperity.

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode