MATERIÁLY PRO VÝUKU na základní škole

V této části najdete všechny materiály, které jsme vytvořili pro využití při výuce finanční gramotnosti žáků základních škol. Naše materiály jsou ZDARMA!

Přečtěte si, co řekli uživatelé o přínosech pracovních setů.

 

PRACOVNÍ SETY - základní sada

  • Základní sada pracovních setů obsahuje základ toho, co budete potřebovat ve výuce finanční gramotnosti na ZŠ. Materiály jsou vytvořeny podle požadavků Rámcových vzdělavacích programů.
  • pracovní sety obsahují videa (komentované prezentace), pracovní listkvíz ke každému videu, prezentaci v pdf jako podklady pro žáky a DUM (digitální učební materiál pro interaktivní tabule)

 

Pracovní materiály podle TÉMAT 

  • Každý měsíc se nese ve znamení jednoho tématu, v rámci kterého jsou připravovány nové pracovní materiály pro výuku. Tyto materiály jsou nadstavbou nad klasickou výuku finanční gramotnosti. Najdete je níže na této stránce sdružené podle jednotlivých oblastí.
  • Kromě pracovních setů připravujeme k tématům také:
    • OMALOVÁNKY učte děti zdravým finančním návykům zábavnou formou!
    • DUM - digitální učební materiály určné pro výuku za využití interaktivní tabule (DUM jsou rozmístěny také do jednotlivých témat níže)

 

  Oblast Popis
Finanční gramotnost - základy, výuka, nástroje Výukové materiály k úvodu do finanční gramotnosti a také k různým nástrojům, jako jsou např. knížky nebo hry ...
Peníze, placení, výpočty Peníze, jejich historie a na různé formy placení. Také jsem patří "finanční matematika", tedy různé výpočty apod.
Hospodaření domácnosti, majetek, bydlení Hospodaření domácnosti - ústřední téma finanční gramotnosti na základních školách. Zde rozšířeno o oblast bydlení a obecně majetku.

Finanční instituce a jejich produkty, životní situace

Materiály týkající se jednotlivých finančních institucí a produktů, které nabízejí (investice a úvěry jsou zvlášť). Finanční produkty mohou být také spojeny s různými životními situacemi.
Investice Různé druhy investic - finanční, do nemovitostí, komodity ... 
Půjčky, dluhy, zadlužení
Dluhová problematika, tj. od typů různých úvěrů, přes dluhovou past až k exekucím a osobnímu bankrotu.
Ochrana spotřebitele, legislativa, veřejné finance Materiály týkající se ochrany spotřebitele, legislativního rámce (např. Nový občanský zákoník) a veřejných financí (např. státní rozpočet apod.). 
Poradenství - finanční, dluhové, občanské aj. Různé druhy poradenství, které souvisí s finanční gramotností. Zejména se jedná o finanční, dluhové a občanské poradenství. 
Podnikavost Rozvoj podnikavosti, základy podnikání - tomuto tématu se věnujeme v projektu Podnikavost.cz. Zde najdete pouze digitální učební materiály.

 

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode