10 pravidel Billa Gatese

08.08.2012 11:43

Ať už Billa Gatese obdivujete nebo nenávidíte, je třeba přiznat, že v tomto případě „trefil hřebík přesně na hlavičku“. Pravidla se netýkají přímo peněz, protože jsou ale pro život stejně důležité, rozhodli jsme se o ně s vámi podělit.

 

Pravidlo 1: Život není fér - zvykni si na to!

Pravidlo 2: Svět nezajímá, co si o sobě myslíš. Nejprve musíš něco dokázat – teprve pak se sebou můžeš být spokojený.  

Pravidlo 3: Po střední škole NEBUDEŠ hned vydělávat 60,000USD ročně. Nestaneš se ihned viceprezidentem firmy a jezdit v luxusním firemním autě.

Pravidlo 4: Pokud si myslíš, že je tvůj učitel přísný, pak počkej na svého prvního šéfa.

Pravidlo 5: Brigáda v rychlém občerstvení není pod tvoji důstojnost. Tví prarodiče měli pro takovou práci jiné slovo: příležitost.

Pravidlo 6: Pokud něco zpackáš, nemůžou za to tví rodiče. Nenaříkej proto kvůli svým chybám, ale uč se z nich. 

Pravidlo 7: Než ses narodil, tví rodiče nebyli tak nudní, jako jsou teď. Nudní se stali placením účtů za tebe, praním tvého oblečení a staráním se o to, aby ses měl dobře. Takže než se pustíš do zachraňování deštného pralesa, zkus si nejprve uklidit ve svém vlastním pokoji.

Pravidlo 8: Ve škole možná není vítězů a poražených, v životě tomu tak ale NENÍ. V některých školách tě nenechají propadnout a dostaneš tolik šancí, kolik potřebuješ, abys prošel. To ale ani vzdáleně nepřipomíná cokoliv z reálného života.

Pravidlo 9: Život není rozdělený do semestrů. Nebudeš mít letní prázdniny a málokterý zaměstnavatel ti pomůže s nalezením sebe sama. Budeš to muset dělat ve svém vlastním čase, v práci na to prostor mít nebudeš.

Pravidlo 10: Život ve skutečnosti není takový, jak jej vidíš v televizi. V reálném světě budeš muset jít z kavárny zpátky do práce. 

 

 

Zdroj: Klientské oddělení KFP, s.r.o.

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode