Čas jsou peníze. V londýnské kavárně se místo za šálky čaje platí za minuty - www.ihned.cz

20.01.2014 01:53

Neobvyklý podnikatelský plán rozšířil do Londýna Rus Ivan Mitin. V jeho kavárně Ziferblat hosté neplatí za to, co vypijí či sní, ale peníze do kasičky odevzdávají v závislosti na čase, který v kavárně stráví.

Pořekadlo o tom, že čas jsou peníze, platí v nově otevřené londýnské kavárně Ziferblat dvojnásob. Hostům totiž servírka na lístek nepřipisuje počet vypitých nápojů, ale oni sami si na něj zaznamenávají čas příchodu a odchodu. A podle konečného počtu minut také zaplatí.

Koncept do britské metropole přinesl devětadvacetiletý Rus Ivan Mitin. Londýnská pobočka je tak první západní součástí miniřetězce, který už má deset kaváren v Rusku a jednu na Ukrajině. Ceny jsou na podmínky východolondýnského distriktu Shoreditch velmi nízké.

Platí se tři penny za minutu. To ve výsledku dělá 1,80 libry (v přepočtu necelých 60 korun) za hodinu. Bez ohledu na to, kolik čajů či káv během té doby host vypije a kolik sušenek či toustů k tomu přikousne. Hosty koneckonců nikdo nevyhodí ani pokud si přinesou vlastní jídlo a pití. Jelikož doposud není zaveden časovací systém, platí hosté po odečtení času z nafasovaných obstarožních budíků svůj příspěvek do otevřené kasičky.

 

Více na: https://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-evropa/c1-61574860-cas-jsou-penize-v-londynske-kavarne-se-misto-za-salky-caje-plati-za-minuty

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode