Chytrý Honza: Díky státnímu příspěvku stavebko stále válí:

20.04.2015 16:50

Díky státnímu příspěvku stavebko stále válí: 

Stavební spoření je vhodné pro spoření ve střednědobém horizontu šesti let. Je to nejkratší možná doba pro spoření a zároveň nejefektivnější. V případě úložek kolem 20 000 korun ročně (částka pro spoření s maximálním efektem) činí čistý roční výnos přibližně 4 procenta. A to v bance jen tak nedostanete!

https://www.chytryhonza.cz/blog/wp-content/uploads/Depositphotos_2457433_original-555x416.jpgPo šestileté vázací době můžete čerpat peníze na cokoliv. Během vázací doby se nevyplácí peníze vybrat, přišli byste o státní příspěvek. I když lze i po šesti letech spořit dál a nárok na peníze od státu při splnění stanovených podmínek stále trvá, efektivita spoření klesá a nedoporučuje se tento časový horizont příliš překračovat.

Na delší dobu spoření je vhodný třetí pilíř. V doplňkovém penzijním spoření také dostanete státní podporu – až 2 760 Kč ročně, navíc je možnost v něm zvolit dynamičtější investiční strategii s vyšším výnosem.

Češi jsou stavebku věrní

Celá jedna generace v podstatě nepoznala život bez stavebního spoření. Dnes ho v Česku využívají téměř čtyři milióny klientů. Z výzkumů ČMSS vychází, že 43 procent lidí vnímá stavebko jako nejvýhodnější způsob zhodnocení svých úspor, které navíc nenese žádné riziko.

O popularitě stavebka svědčí i výsledky všech pěti tuzemských stavebních spořitelen. Počet nových smluv o stavebním spoření podle Asociace českých stavebních spořitelen za loňský rok překonal hranici 480 tisíc, což byl meziroční růst o 7 procent.

Ačkoliv lze naspořené peníze využít na cokoliv, polovina Čechů s nimi chce stejně financovat úpravy a vybavení domácnosti.

Kdy je vhodné založit stavebko?

Úrokové sazby jsou nyní u dna v celé ekonomice, takže i u stavebních spořitelen jsou na historických minimech. Přesto patří stavebko k nejlepším na trhu v kategorii nízkorizikového spoření.

Kdo chce spořit přes stavební spořitelny, neměl by s uzavřením smlouvy dlouho váhat. Současné sazby totiž nejsou pro stavební spořitelny ekonomicky dál udržitelné.

Chcete jednoduše najít to nejvýhodnější? Kalkulačka stavebního spoření Chytrého Honzy vám umožní vypočítat si předpokládanou částku, kterou budete mít za vámi nastavené období uspořenou u jednotlivých spořitelen.

Založit si stavební spoření je pak vhodné v době, kdy spořitelna odpouští prvotní poplatek, který zpravidla činí 1 procento z cílové částky. Kampaně odpouštějící poplatky se pravidelně opakují.

Více na: https://www.chytryhonza.cz/blog/sporeni/diky-statnimu-prispevku-stavebko-stale-vali/

 

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode