Finanční poradna: Manželka nastupuje na mateřskou. Jak zajistit rodinu? - Novinky.cz

05.03.2014 01:28

Příchod dítěte představuje zcela novou situaci pro celou rodinu. Kromě samotného faktu, že najednou vás bude minimálně o jednoho víc, vyvstává u všech budoucích rodičů otázka, jak celou situaci zvládnout po finanční stránce. Rodina přijde o jeden plat a místo něj dostane mateřskou neboli peněžitou pomoc v mateřství, kterou po půl roce nahradí rodičovský příspěvek.

 

Na příchod nového člena by se rodiče měli začít připravovat ideálně několik let dopředu. Je totiž dobré vytvořit si určitou finanční rezervu, ze které lze posléze čerpat, když jeden měsíční příjem doplněný rodičovským příspěvkem nedokáže pokrýt rodinné náklady.

Tuto finanční rezervu lze také využít v případě nečekaných větších výdajů, případně v okamžiku, kdy živitel rodiny přijde o práci. Ideální výše rezervy neexistuje, ale měla by pokrýt běžné výdaje rodiny alespoň po dobu šesti měsíců.

Spousta párů má problém vyjít i se dvěma platy, takže našetřit dvě stě nebo tři sta tisíc pro ně představuje neřešitelný problém. Další velká část zase investovala většinu peněz do bydlení, čímž se finančně vyčerpala a rezervu už naspořit nezvládla. Dítě také může přijít neplánovaně dřív, než stihnete potřebnou částku naspořit.

 

Více na Novinky.cz

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode