Nejabsurdnější poplatek? Za vedení účtu k úvěru - čt24.cz

02.03.2014 23:09

Praha - Devátý ročník ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek vyhrál poplatek za vedení účtu k hypotečnímu a spotřebitelskému úvěru nebo úvěru u stavební spořitelny. Oznámil to provozovatel serveru Bankovnipoplatky.com Patrik Nacher, který anketu pořádá.

 

Ve finále ankety hlasovalo 15 202 lidí z ČR a Slovenska, z nichž téměř třetina byla právě pro poplatek za vedení účtu k úvěru. "Očekával jsem, že tento poplatek vyhraje. Nejen, že byl loni druhý, což při absenci vítěze z něho dělalo favorita, ale zároveň se o tento poplatek svádí nesmlouvavý soudní boj. Na druhé straně je pravda, že jej banky v posledním roce masivně ruší," komentoval výsledky Nacher.

 

Změna poplatkové politiky
 

Anketa chce (kromě zjištění postoje klientů) vyvinout tlak na banky při změně poplatkové politiky, což se v posledních letech také děje. Na druhém místě skončil s 22 procenty poplatek za zadání příkazu či změny trvalého příkazu přes internetbanking.
Pomyslný bronz získal poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou, pro který hlasovalo 21 procent lidí. Pětici uzavírá výše poplatku za vklad na účet na přepážce třetí osobou a poplatek za autorizační SMS. Celé výsledky najdete zde.

 

Více na www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode