Podnikatelem roku se stal majitel největší české textilky Juta Jiří Hlavatý - ihned.cz

08.03.2014 22:40

Titul Podnikatel roku 2013 patří majiteli a řediteli textilky Juta, která se specializuje na technické textilie pro stavebnictví a zemědělství. Jiří Hlavatý ovládá 14 továren a zaměstnává dva tisíce lidí. "Musím sdílet s mužstvem zlé i dobré," říká.

 

V pražském Paláci Žofín se vyhlašovaly v úterý večer výsledky podnikatelské olympiády. Ocenění Podnikatel roku 2013 si odnesl Jiří Hlavatý z textilky Juta. Vítěz 14. ročníku soutěže, kterou pořádá poradenská a auditorská společnost Ernst & Young, pojede v červnu bojovat o titul Světového podnikatele roku na finále soutěže do monackého Monte Carla.

Jiří Hlavatý, šéf největší tuzemské textilky Juta, nastoupil do podniku jako strojní inženýr hned po škole v roce 1972. Pro značku pracuje již 40 let, a než se stal jejím ředitelem a následně majitelem, prošel v továrně mnoha profesemi. Dnes řídí 14 továren a dva tisíce zaměstnanců.

 

"Když 25 let děláte od nevidím do nevidím, tak můžete třeba vyniknout. V mém úspěchu se promítá neúprosnost. Velký vliv má také fakt, že musím jít lidem příkladem a sdílet s mužstvem zlé i dobré. Tak ze zaměstnanců dostanete to nejlepší. Musí vidět, že pracujete minimálně stejně jako oni," řekl nedávno tisku.

 

Více čtěte na: ihned.cz

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode