Recenze na webinář: Dluhová past

23.02.2015 22:39

A je tu středa a s ní přicházejí dluhy, tedy abych to objasnila a někdo to nepochopil špatně, je tu další webinář, kde jsou hlavním tématem právě dluhy. Řeč bude o dluhové pasti nebo-li dluhové spirále. Dnešní hosté jsou opět specialisté v dané problematice a nejenom, že nám objasní, jaké jsou hlavní důvody dluhové pasti, ale dokonce nám sdělí i svůj příběh, jak se do této nemilé spirály spadli a jak se z takové situace dostali ven.

Jak správně tušíte, v dnešní době dluhů přibývá a to je právě ten důvod, proč jsme se tu dnes sešli v tak hojném počtu. A pokud jste tento webinář nestihli, nezoufejte, protože je stále přístupný na této adrese: https://www.financnigramotnostdoskol.cz/products/webinar-dluhova-past-19-listopadu-2014/. Portál Finanční gramotnost do škol si uvědomuje, že s přibývajícím počtem dluhů by měla být situace řešena a svými webináři tak může zachránit nejednoho člověka, či dokonce rodinu. Za takové počínání portálu moc děkujeme a vážíme si i pozvyných hostů.

Právě dnes k nám zavítal finanční konzultant Pavel Čermák. Přestože se specializuje na oblast bydlení, jeho rozhled je opravdu velmi široký. Na úplný začátek byli posluchači seznámeni s nejednoduchostí dluhové pasti. Například i při malém dluhu postupně narůstají úroky, úroky z prodlení, naskakuje penále a co potom? Co v takové situaci dělat? Jak nám pan Pavel Čermák poradil, v první řadě je třeba kontaktovat věřitele a finančního konzultanta.

Přestože webinář obsahoval nespočet důležitých informací, získaných zkušenostmi a praxí, já se stále nemůžu zbavit myšlenky, že dluh může čekat na každého z nás i v případě, že nedojde k vlastnímu zavinění. Ptáte se, jak je to možné? V případě, že se jednoho dne zcela nevinně stanete někoho ručitelem, již dopředu musíte počítat s tím, že to můžete být právě Vy, koho dluh nemine. Stejně tak nenápadná funkce spoludlužníka nebo spoluručitele Vás může přivést tak zvaně „na buben“. Nebo snad i za buben? Také bychom si měli dávat pozor na neplacení pokut, například při přechodu na červenou či za špatné parkování. Všechny tyhle drobnosti mohou být podmětem k naší špatné budoucnosti.

Tímto bohužel výčet nekončí a hrozba na nás čeká na každém rohu, nevěříte, tak neváhejte a na chvíli zasedněte k počítači a mrkněte na záznam z webináře. A pokud Vás spíše zajímá, jak z takové bryndy ven, pak ve sledování pokračujte, protože i to se dozvíte. Pozoruhodný životní příběh paní Anny Janouškové, finanční poradkyně a lektorky finanční gramotnosti, je opravdu zajímavý.

Závěr webináře je završen ohromným číslem, které představuje počet osobních bankrotů za rok 2013. Tak co myslíte, stojí webinář za zhlédnutí? Za mě je odpověď jednoznačně ano. Za všechny přítomné děkuji milým a vstřícným hostům a také organizátorce projektu, Katce Lichtenberkové. 

 

Autorka recenze: Bc. Vendula Kavalcová, DiS

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode