Recenze na webinář: Finanční gramotnost na základní a střední škole

25.02.2015 16:15

Dnes se Vám musím přiznat, že jsem „prošvihla“ webinář, ale naštěstí se nic neděje, protože webový seminář na téma Finanční gramotnosti na základních a středních školách je dostupný na této adrese: https://www.financnigramotnostdoskol.cz/products/a17-zari-webinar-financni-gramotnost-na-zakladni-a-stredni-skole/. Což je samozřejmě bezva, protože jeho zpětné sledování je možné pro všechny z nás. A stále zadarmo.

A co všechno se tuto středu odehrálo? Webinář byl opět velice přínosný a zajímavý. Na úvod byli posluchači seznámeni s tím, co vlastně samotný pojem finanční gramotnost znamená, co jsou peníze, kam je můžeme investovat, jaké jsou úvěry a okrajově byla zmíněna i tématika ochrany spotřebitele. Výuka finanční gramotnosti na školách však není vůbec jednoduchá záležitost. Žáci a studenti by měli být vyučování spíše hravou formou, ale je vůbec na dnešních školách prostor pro výuku těchto předmětů? Jestli Vás tato otázka zaujala natolik, že jste se rozhodli si webinář poslechnout, tak budete odpovědí jistě překvapeni. Kromě toho se dozvíte, že hlavním cílem by neměla být komunikace finanční tématiky s učiteli, ale především s rodiči. A jak takového výsledku dosáhnout Vám poradí samotná organizátorka, ale i dnešní hosté.

Jste-li rodiče a zvažujete děti „vybavit“ vhodnou literaturou, pak je vhodné také navštívit proběhnutý webinář. Existují však i další zábavně vzdělávací metody, které mohou být využity jak na školách, tak i třeba v samotných rodinách. Jedná se například o různé hry, karetní, deskové, vlastní hry, dále exkurze, přivítání odborníků na školách, projektové dny a mnoho a mnoho dalších metod.

A kterou metodu upřednostňuje host, Ing. Luboš Janovský, lektor finanční gramotnosti a vyučující na Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole automobilní a technické v Českých Budějovicích, se dozvíte a pak se můžete rozhodnout, jaká metoda se jako nejlepší jeví vám.  Mgr. Marcela Slámová, učitelka ze ZŠ a MŠ Dolní Bukovsko, která se svými týmy vyhrála 1. ročníky soutěže Rozpočti si to! si je jistá, že důležitá je pro děti správná motivace a nadšení ze hry. V jejím případě se dostavilo obrovské nadšení, protože právě jejím dětem se to povedlo. A to je určitě výhra nejenom pro děti, ale především pro společnost.

A pokud jste učitelé nebo rodiče a stále nevíte, kde začít s výukou dětí, nebojte se navštívit portál Finanční gramotnost do škol a využít některý z volně dostupných materiálů, například omalovánky, rébusy, doplňovačky, vzdělávací videa, poradny, konzultace či kteroukoliv jinou pomoc. Vše je zdarma a velmi přehledné.

Dnešní doba je taková, že se člověk musí stále rozvíjet a zajímat o dění kolem sebe. A to především v oblasti financí, neustále změny a novinky mohou nepřipraveného člověka pěkně zaskočit. Pokud však budeme naše děti připravovat hned od začátku, budou vědět, jak trh funguje a na co si dát pozor. A jestliže jde taková příprava udělat zábavnou formou, o to je to lepší.

Webinář byl opravdu přínosný, především pak pro učitele a rodiče a my za tak ucelené a propracované informace děkujeme nejenom organizátorce, Katce Lichtenberkové, ale především i upřímným a sdílným hostům. Již teď se těšíme na další webinář. 

 

Autorka recenze: Bc. Vendula Kavalcová, DiS

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode