Recenze na webinář: Finanční poradenství

23.02.2015 22:53

Čas od času se snažím si uvědomit, že život není jenom o penězích a že existují i jiné hodnoty a preference. Ale v mé hlavě se stále dokola bijí slova z písničky, že „nejlepší věci jsou zadarmo“ s myšlenkou, že peníze jsou v dnešní době opravdu silným a mocným prostředkem. A nejde jenom o to, jak peníze získat a jak je správně utratit. Umění je především v tom, jak s nimi správně hospodařit, abychom o ně nepřišli v jediné minutě. A tady vyvstává otázka, jestli na to stačíme sami, nebo je lepší si pozvat odborníka. Co myslíte? Může nám „nějaký“ finanční poradce správně poradit? Jestli si nejste odpovědí jisti, pak neváhejte a zkoukněte záznam z jedinečného webináře právě zde: https://www.financnigramotnostdoskol.cz/products/a11-unora-2015-webinar-financni-poradenstvi/

Portál Finanční gramotnost do škol jako každý měsíc nabízí bezplatný webinář, tentokrát na téma Finanční poradenství. Již není žádným tajemstvím, že každý měsíc se tu objeví exkluzivní host. A právě dnešním dílem nás provázel pan Jiří Paták, zakladatel poradenské firmy chytryhonza.cz s.r.o, která provozuje stejnojmenný nezávislý portál srovnávající různé finanční produkty.

Hned na začátek byl posluchačům objasněn pojem finanční poradce. Kdo to vlastně je a kolik takových poradců v České republice máme, je určitě dobré vědět. Pokud se však jedná o otázku našich financí, pak nás bude zajímat trošičku něco jiného. Tak třeba kdy si finančního poradce sjednat a kdy použít tzv. selský rozum, už tak jednoduché není.  Na jednu stranu můžeme spoléhat pouze sami na sebe, ale na stranu druhou nám může finanční poradce v některých případech opravdu pomoci. Takže jestli právě řešíte některou z těchto otázek, či vás toto téma jenom zajímá, není nic jednoduššího než si pohodlně sednout a zaposlouchat se do slov odborníka.

Host, Jiří Paták, posluchače seznámil, mimo jiné, s deseti dobrými radami. Samozřejmě jsou všechny velmi důležité, ale mě utkvěla v hlavě jedna více než ostatní. Přestože se člověk na internetu stále dočítá, že by nemělo být dáno na první dojem, tady to tak úplně neplatí. V případě výběru vhodného finančního poradce by člověk na první dojem dát měl. Je to proto, že mu „zákazník“ otevírá v podstatě celý svůj život, svoje příjmy, výdaje. Dali byste Vaše nejcitlivější údaje někomu, kdo Vám není sympatický a v koho nemáte důvěru. Já tedy určitě ne. Správný finanční poradce musí mít za sebou i určité zkušenosti a mít odpovídající atestace.

Webinář s názvem Finanční poradenství je doslova nabitý radami a zkušenostmi dnešního hosta. Stal se tak velmi přínosným nejenom pro obyčejné uživatele, ale myslím si, že i pro samotné finanční poradce, kteří mohou trochu lépe pochopit pohled jejich klientů. Jsou to právě doplňující otázky, které se snaží poukázat na to, že všichni finanční poradci nemusejí být vhodní a schopni nám dobře poradi.

Panu Jiřímu Patákovi moc děkujeme za vyčerpávající projev a příhodné rady. Již nyní se těšíme na další Webinář, který se uskuteční 18. března a bude navazovat na dnešní webový seminář. A protože bude orientován spíše jako finanční a právnická poradna, bohužel již nebude zcela zdarma, jak jsme byli dosud zvyklí. To určitě nemění nic na tom, že se opět sejdeme v plném počtu a jistě každý z nás opět získá „finančně důležité informace“. Také nezapomeňme poděkovat skvělé organizátorce Katce Lichtenberkové za bezchybnou a perfektní organizaci celého webináře. 

 

Autorka recenze: Bc. Vendula Kavalcová, DiS

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode