Recenze na webinář: Finanční rezerva

06.06.2014 07:51

Ač to nebylo úplně v plánu, dnešní webinář byl něčím výjimečný. Hostem „lekce“ byl nejenom finanční poradce, ale také odborník z centra Finanční gramotnosti. Tím zvláštním prvkem bylo ale to, že hlas přednášejícího, Josefa Janouška, silně připomínal hlas jednoho velmi známého českého herce. Kterého? Zkuste si nahrávku poslechnout a uslyšíte sami. Záznam z prezentace je k dispozici zdarma právě zde: https://www.financnigramotnostdoskol.cz/products/a29-dubna-2014-webinar-financni-rezerva/

Po krátkém přihlášení, popřípadě registraci do systému zjistíte, že obsahem webového semináře není jen tak obyčejné téma, ale jedná se o dnes tak důležitou finanční rezervu. Ta by měla být součástí rodinného rozpočtu, stejně tak jako příjmy a výdaje. Finanční rezerva však hraje důležitou roli i v ostatních rozpočtech, nejenom tom rodinném, přesto se dnešní webinář orientuje především na finanční rezervy právě rodin a jednotlivců.

Pro zpestření tématu a získání podrobnějších informací o posluchačích byla i tentokrát vložena anketní otázka, která se týkala tvorby rezerv. A jaké byly odpovědi? Lze říci, že přítomní posluchači jsou více než svědomití a nenašel se ani jeden, který by si rezervu netvořil. Takže zase jedna dobrá zpráva. A co se týče výše rezervy, tak právě zde se dalo polemizovat. Sám přednášející však zastává rezervu o částce minimálně třech měsíčních příjmů.

Pokud vás však zajímá, proč si peníze odkládat bokem, tak je to právě proto, že může nastat pracovní neschopnost, případná výměna práce nebo bychom měli myslet i na dlouhodobé hledisko a to je rezerva na důchod. A jistě všichni známe také situaci, kdy se rozbije jeden spotřebič, hned za ním druhý, třetí a pak i auto. Ano, pan Josef Janoušek upozorňuje i na tuto situaci a v tom smyslu je dobré si uvědomit, že vždy rozhoduje ten, kdo má peníze. A kdo by si přál, aby za něj rozhodovala nějaká banka, že?

Pokud si najdete hodinku a webinář se rozhodnete zhlédnout, dozvíte se o finančních rezervách mnohem více. Takové informace pak využijete především ve svém osobním životě, ale můžete je uplatnit například i při vlastním podnikání. Nakonec se dozvíte i odpovědi na zajímavé otázky, které byly během pořadu pokládány a to opravdu není nikdy k zahození.

Velké poděkování patří jak manažerce projektu Finanční gramotnost do škol, Katce Lichtenberkové, tak i dnešnímu hostu – Josefovi Janouškovi. Ten se posluchačům snažil předat veškeré své praktické zkušenosti z jeho dosavadního života a pro lepší zapamatování měl připravenou pěknou prezentaci a vše bylo doplněno praktickými příklady, které v dnešních knihách i mnohých internetových zdrojích často chybí.

Již nyní se těšíme na příští webinář, který se uskuteční ve středu 18. června a tentokrát bude jeho hlavní náplní pojištění. A právě takové informace o pojištění se můžou před létem moc hodit, tak se nezapomeňte večer v osm hodin přihlásit a uvidíte, že nebudete litovat.

 

Autorka: Bc. Vendula Kavalcová, DiS.

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode