Recenze na webinář: Investice

01.02.2015 23:12

 

Blíží se osmá hodina a s ní přichází i dnešní webinář. Každý z nás netrpělivě čeká, co se dneska dozvíme a o co budeme zase moudřejší. Finanční gramotnost by měla být základem každého z nás a jsou to právě investice, o kterých bychom měli něco vědět.  Na úvod se seznámili posluchači například s investičním trojúhelníkem. Pokud víte, co obsahuje, je to jenom dobře a pokud nevíte, navštivte záznam z proběhnutého webináře zcela zdarma ještě dnes.

Mimo jiné si posluchači připomněli, co jsou investice podle pana Kiosakiho. Tento odborník tvrdí, že investice je pouze to, co přináší příjem. Tyto a mnoho dalších informací se účastníci dozvěděli jak od organizátorky projektu, Kateřiny Lichtenberkové, tak i od dnešního hosta, pana Jiřího Švihálka. Stal se velmi významným hostem nejenom proto, že působí jako finanční poradce u švýcarské společnosti Swiss Life Select s.r.o., ale i proto, že nám poskytl velmi důležité a praktické informace do života.

Na začátek nám přiblížil investice jako takové, pak nás informoval o tom, který typ investic je nejběžnější, jak je dělíme a kdy a proč investovat. Přestože byl celý výklad velmi zajímavý a přínosný, každý z nás by se měl odnést fakt, který byl několikrát zdůrazňovaný. I mě to uvízlo v hlavě a jistě mě to při mých potencionálních investicích ovlivní. Jde v podstatě o to, že není dobrý nápad investovat poslední peníze, které máme. Investujeme pouze finance, o které můžeme přijít a nepoškodí nás to.

Další věc, která mě nejenom zaujala, ale především mě přinutila se zamyslet nad celým systémem života, pramenila opět od pana Kiosakiho. Tvrdí, že by si člověk měl nejdříve naplánovat investice a pak plánovat zbytek. Většina lidí to však dělá právě naopak.

Protože webinář byl opravdu nadupaný informacemi, není možné je tady pouze v krátkosti shrnout. Prozradím vám jenom to, že jsme se dozvěděli informace, jak postupovat při investicích, kdy si přizvat odborníka, jak rozdělujeme investory podle typu provedených investic, jaká je vhodná investiční strategie, jakou částku měsíčně investovat, jaké jsou chyby při investování a nebo jak správně diverzifikovat investiční riziko.

Ať už se chystáte investovat nebo ne, v každém případě navštivte webový seminář o investicích a budete v obraze. Nejenom, že se vaše znalosti rozšíří a prohloubí, ale také uslyšíte názory odborníka, který má za sebou dlouholeté zkušenosti. Za všechny zúčastněné děkuji panu Jiřímu Švihálkovi za cenné rady a paní Katce Lichteberkerkové za skvělé vedení a perfektní organizaci. Již nyní se těšíme na další webinář. 

 

Autorka recenze: Bc. Vendula Kavalcová, DiS.

 

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode