Recenze na webinář: Netradiční webinář Příjmy z podnikání vs. zaměstnání

08.06.2014 00:46

Dáváte přednost jistotě v zaměstnání či nejistotě jako podnikatel?

Pracovních míst ubývá a podnikatelů rapidně přibývá. A právě o podnikatelích a zaměstnancích byl webinář Příjmy z podnikání vs. kariéra zaměstnance, který pořádal portál Finanční gramotnost do škol v 2. polovině března. Někteří z nás už vědí, že na webový seminář není nutné nic jiného, než se jednoduše přihlásit, a poté se nechat unášet více či méně obvyklým obsahem. Kdo neví, může jako první zkušenost navštívit právě třeba záznam z tohoto webináře.

Neobvyklý obsah „lekce“ tvořili dva hosté, kteří otevřeně popsali jejich kariérní růst. Posluchači, 80 % z nich v pozici klasických zaměstnanců, se dozvěděli, co je například Cashflow kvadrant nebo jaké jsou základní výhody a nevýhody podnikání.

Pokud vás termín Cashflow kvadrant zaujal a nejste si úplně jisti, co to vlastně znamená, pak je dobré v krátkosti jeho obsah alespoň zmínit. Na jedné straně stojí zaměstnanci a živnostníci, kteří v podstatě směňují peníze za svůj čas, a na straně druhé se pohybují majitelé a investoři, kteří tvoří pasivní příjem. Jedním z možných cest kariérního růstu je od zaměstnance přes živnostníka k podnikateli a nakonec se můžeme tímto způsobem dostat až k samotné pozici investora. Cílem lekce však nebylo dokonalé zmapování tohoto systému, ale představení mužů, kteří mají svůj příběh založen právě na tomto posunu.

Jedním z hostů byl Michal Skalický, obchodní ředitel přímé distribuce v ING Pojišťovně a druhý příběh přítomným poskytl Martin Guth, majitel úspěšné pražské firmy. Oba se shodli na tom, že výhodou podnikatele je svoboda rozhodování a jistá volnost. Naopak nevýhodou je nejistota. Ale má zaměstnanec nějakou jistotu? Asi se všichni shodneme na tom, že ačkoliv má zaměstnanec vyšší míru jistoty pravidelných příjmů, stoprocentní jistotu nemá ani podnikatel, ani zaměstnanec.

V každém případě se nám hosté svěřili, že bez odvahy, tvořivosti, flexibilních reakcí a otevřené mysli nemá v dnešní době malý podnikatel příliš mnoho šancí. A naopak posluchači ocenili nejenom praktický přínos prezentace, ale především také aktuálnost a zajímavost tématu.

Pokud nebylo ve vašich silách webinář navštívit, záznam je stále k dispozici a za hodinku pozornosti budete zase o něco chytřejší. Můžete ho kdykoliv zhlédnout právě na této adrese a v plné kvalitě: www.financnigramotnostdoskol.cz/products/a19-3-2014-webinar-k-tematu-prijmy-z-podnikani/.

Vše je zdarma a rozšířit obzory si tedy může kdokoliv z nás. Hostům i organizátorům moc děkujeme a budeme se jako vždy těšit na další webinář, který se bude konat už 23. dubna a jehož náplní bude téma rozpočtů a speciálně státního rozpočtu a veřejného dluhu.

 

 

Autor: Bc. Vendula Kavalcová, DiS.

 

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode