Recenze na webinář: Státní dluh a veřejný rozpočet

07.06.2014 13:57

Ještě před několika lety byste webinář těžko navštívili. Ale dnes je to opravdu jednoduché, jen se zaregistrujete, přihlásíte a už jste na lekci, týkající se finanční gramotnosti. Tentokrát jsme měli štěstí, protože nás potkalo téma státních rozpočtů a veřejného dluhu, ovšem trochu z jiného pohledu, než bychom mohli předpokládat. Hlavní náplní „hodiny“ totiž byla Evropská Unie v souvislosti s veřejnými dluhy a pravidly pro vstup do Eurozóny.

Pan doktor Jiří Malý, ředitel institutu při Newton College, posluchačům přiblížil, jaká jsou konkrétní pravidla států pro vstup do Eurozóny a kolik států je splňuje. Ačkoliv je to neuvěřitelné, při porovnání příjmů a výdajů v jednotlivých státech, zjišťujeme, že stanovené podmínky splňuje pouze malá část z nich. A jak je to možné? Pan doktor vám to ve své prezentaci velmi srozumitelně objasní. Kromě toho vám poskytne i hromadu dalších zajímavých informací.

Součástí webináře byla opět i anketa. Tentokrát se týkala pravděpodobného scénáře vývoje eurozóny a její krize. Většina zúčastněných se přiklání k pokračování dosavadní cesty. S tím souhlasí i samotný lektor, který zároveň preferuje co nejmenší zadlužování státu.

Webinář je svým obsahem vhodný jak pro laickou veřejnost, která se může dozvědět základní informace, tak i pro pokročilejší uživatele, kteří se mohou dozvědět určitě nové hlubší informace, např. co znamená pravidlo Evropského semestru. Pokud vás tento pojem zaujal nebo si ho jenom chcete osvěžit, můžete tak učinit, záznam z webináře, stejně jako výše zmiňovanou prezentaci, najdete v tomto odkazu.

Webové semináře jsou vhodné jak pro dospělé, tak i pro žáky druhých stupňů základních škol či studenty škol středních. Již nyní jsou připravovány pracovní sety do výuky pro ZŠ i SŠ, které budou obsahovat hlavní informace o rozpočtech a které brzy najdete na našich stránkách včetně výukových videí.

V měsíci červnu nás nemine zajímavý webinář, tentokrát na téma pojištění, na kterém přivítáme opět zajímavého hosta. Již příští týden se uskuteční mimořádný webinář ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání a organizací Junior Achievement na téma Výchova k podnikavosti. Na obě akce jste srdečně zváni. Sledujte naši facebookovou stránku i novinky na stránkách Finanční gramotnost do škol. Je určitě na co se těšit!

 

Autor: Bc. Vendula Kavalcová, DiS.

 

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode