Recenze na webinář: Výpočty ve financích

31.03.2015 16:26

Konečně začíná dnešní webinář, na který jsem se moc těšila. Nejenom proto, že hlavním tématem jsou právě výpočty ve financích, ale také proto, že se u něj vždy velmi dobře odreaguji a přijdu vždy na trochu jiné myšlenky, než jsou mateřské povinnosti. A věřte, že i dnes jsem byla velmi mile potěšena.

Po krátkém, ale srozumitelném úvodu od zkušené organizátorky, paní Katky Lichtenberkové, do éteru promluvil dnešní host. Byl jím pan Ing. Zbyněk Bárta, jenž je metodikem pro vzdělání, lektorem a autorem knihy Finanční gramotnost, výpočty ve financích. Takže, jak už bylo řečeno, lepšího hosta jsme si nemohli přát.

Konečně došlo na samotné téma a velmi pěkný a obsáhlý výklad. Musím však uznat, že jsem od dnešní „lekce“ čekala něco trochu jiného. Myslela jsem, že hodina bude více zaměřená na klasické výpočty, jenž se týkají například RPSN, úrokových sazeb nebo třeba úvěrů. Ačkoliv byli během lekce posluchači seznámeni spíše s praktickou výukou v programu MS Excel, byla jsem potěšena. Mnoho z uvedených funkcí jsem buď vůbec neznala nebo jsem je neuměla správně používat.

Kromě jiného nám dnešní host objasnil, jak může každý rozpočet vypadat, seznámil nás s jednotlivými kvadranty, s modelováním rodinného rozpočtu a například s jednoduchým úrokováním. Také nám byly objasněny nejběžnější pojmy jako budhodnota, součhodnota, platba a mnoho dalších. A právě od těchto pojmů se vycházelo v jednotlivých výpočtech.

Nejenom, že jsme si tedy zopakovali klasické a jednodušší výpočty typu, když vložíme do banky určitou částku, při určité úrokové míře, kolik za určité roky dostaneme zpět, ale především jsme se naučili dělat modelové příklady v různých situacích. Modelové situace je vhodné využít například v oblasti rodinných rozpočtů, úvěrů nebo třeba úrokových sazeb.

Tímto si dovoluji jménem všech posluchačů poděkovat jednak organizátorce celé akce, ale i dnešnímu hostu, panu Bártovi za krásný a naučný projev. Již nyní se těším na další webinář, který mě opět jistě potěší a naplní novými informacemi a znalostmi. A pokud jste webinář nestihli, nic se neděje, protože je již nyní dostupný na této stránce.

 

Autorka recenze: Bc. Vendula Kavalcová, DiS.

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode