REPORTÁŽ: Momenty z finále soutěže ROZPOČTI SI TO!

17.05.2013 18:20

V sobotu 11. května 2013 se konal na VOŠ a OA Kollárova v Praze finálový den soutěže ROZPOČTI SI TO! portálu Finanční gramotnost do škol. Do soutěže se na úplném počátku přihlásilo přes 200 3-5členných týmů. Během čtyř kol, ve kterých účastníci vyplňovali rodinný rozpočet a plnili další úkoly, jak v návaznosti na téma daného kola, tak úkoly bonusové, se probojovalo do finále 20 nejlepších týmů, z nichž 16 dorazilo do Prahy. A jak celý den probíhal?

Finále startuje

Před půl desátou v sobotu dopoledne se na střední školu sjížděly týmy z celé ČR, natěšení a plní energie na velké finále. Poté, co se jsme se všichni jen tak tak vešli do učebny, finále mohlo odstartovat.  Lehce po desáté hodině návštěvníky přivítala Gábina Křivánková a představila společnost Yourchance, o. p. s., která portál Finanční gramotnost do škol provozuje. Hned po ní vystoupila manažerka projektu Kateřina Lichtenberková a seznámila přítomné s průběhem dne a zajímavými cenami, které věnovali partneři soutěže. Hlavními cenami byl tablet, hra Finanční svoboda, dort s Rostíkem, flash disk, mnoho zajímavých knížek a další. Pak už Lukáš Malý pověděl něco o společnosti KFP a především o hře Finanční svoboda, kterou věnovali do soutěže, všichni si mohli potěžkat a prohlédnout odlitek  čistého stříbra a nakonec byla představena hra Cashflow 101 Vojtou Navrátilem z Cashflow klubu VŠE, který pomáhal týmům i při hře.

  

Hrajeme Cashflow

Během následující hodiny a půl se týmy rozdělily a zahrály si deskovou hru Cashflow. Všichni se pokusili dostat z krysího závodu, ale času nebylo mnoho. Podívejte se na fotografie.

   

Co jsme se naučili a ztvárnění našeho týmu

Po pauze následovala druhá část programu. Týmy si připravily skvělé prezentace o tom, kdo hrál jakou roli, co jim soutěž dala a někteří i zábavná videa a scénky! Všechny materiály postupně najdete na našich stránkách a našem Facebooku. Na prezentování dohlížela odborná porota, která přidělovala jak jinak než chechtáky.

 

  

A vítězem se stává ...

... tým Náhodní kolemjdoucí! Ano, absolutní vítězové 1. ročníku soutěže ROZPOČTI SI TO! Jejich energie a kreativita byla opravdu jedinečná v průběhu všech kol. Speciální obdiv si zaslouží tým Benjamínků, kteří byli nejmladšími účastníky finále a poprali se s tím velmi statečně. Skutečností je, že tato soutěž nemá poražené, nikdo neprohrál. Všichni zúčastnění si odnesli na památku diplom a knížku Otázky pro život, ale především získali zážitek a nové znalosti a vědomosti z celé soutěže.

Závěrem

První ročník soutěže byl velkou zkušeností i pro nás, proto děkujeme účastníkům za shovívavost. Všechny připomínky určitě zohledníme při přípravě druhého ročníku soutěže. Rostíka dále můžete potkávat na našich webových stránkách www.financnigramotnostdoskol.cz!

 

KOMPLETNÍ FOTOGALERII NAJDETE NA NAŠEM FACEBOOKU

 

Autor: Lucie Jandová

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode