Miroslav Princ: S půjčkou prý uspoříte na dovolenou

03.12.2012 15:21

 

O tom, že účel (prodej půjček) světí prostředky svědčí PR článek jedné z předních bank, podle kterého se refinancováním několika půjček prý dá pořídit "týdenní  luxusní dovolená v ČR nebo dovolená na poslední chvíli v zahraničí pro celou rodinu".

Nemáte na dovolenou? Tak na ni nejezděte! Komu se taková rada zdá být příliš drsná, můžeme ji zmírnit. Zeptejte se třeba rodiny nebo známých, jestli by se jim hodilo, abyste je vystřídali na chatě výměnou za posekání trávy a nějaké další práce. 

Také ne? Že musíte před rodinou i známými ukázat, že na to máte? Pak tedy zkonsolidujte své půjčky a kreditní karty v objemu takových 200 tisíc (podle článku průměrná výše nového úvěru), snížením úrokové sazby pak ušetříte zhruba 1500 měsíčně (průměr dle článku) a můžete vyrazit někam za 18 tisíc.

Jaká je v tom logika? Logiku  má prvotní myšlenka - konsolidace závazků s vyšším úrokem do jedné půjčky s nižším úrokem a tedy nižší splátkou. Logiku ovšem postrádá utracení takto uměle vytvořených úspor na něco jako je dovolená.

Takové počínání dává logiku tomu, kdo úvěry prodává. Oslovuje totiž lidi, spotřebitele, kteří mají narušené návyky nakládání s penězi a žijí v zajetí svého spotřebního chování, případně sociálního tlaku okolí.

Věřte či neveřte, jedna z rodin, která se kvůli své finanční situaci nemohla stát mými klienty, se každoročně zadlužuje proto, že tchýně požaduje, aby děti v létě jezdily k moři a v zimě na hory. Rodiče nechtějí přiznat, že na to nemají a tak si berou další a další půjčky!

Podobné chování je nesmyslné pro toho, kdo ovládá své spotřební chtíče, nepodléhá tlaku svého narušeného okolí a zdravě uvažuje o své budoucnosti v horizontu delším, než je příští sezóna.

 

Jak použít "úspory" vytvořené konsolidací a další náměty na využití přebytku hotovosti diskutuji v příspěvku zde

 

AUTOR: Miroslav Princ

Příspěvek byl původně publikován na blogu autora https://miroslavprinc.blog.idnes.cz
 

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode