Spoření ve zlatě vstoupilo na trh i do soutěže Zlatá koruna

28.06.2013 15:31

V soutěži Zlatá koruna 2013 se objevil "tak trochu jiný" spořicí účet. Zatímco běžně na účet odkládáme peníze a ty si pak vybereme s několika procenty zhodnocení navíc, v případě EKKA-Gold si klient kupuje zlato. A k tomu už nepotřebuje jenom finance, ale také by měl mít patřičné znalosti.

Z webových stránek společnosti se dozvídám, že „EKKA-Gold s.r.o. je společnost, která vznikla za účelem prodeje vzácných kovů ve spolupráci s německým partnerem pro aurum OHG. Cílem společnosti je poskytovat zákazníkům rychlý přístup ke vzácným kovům, transparentní podmínky dodání, špičkové servisní služby a poradenství v oboru vzácných kovů“. Obvyklé je již po staletí spoření  v penězích, což nabízí ostatní hráči nominovaní v kategorii „Spořicí účet“, ale spoření prostřednictvím drahého kovu je již na první pohled odlišné.

Společnost EKKA-Gold se tak stala první firmou, která vstoupila do soutěže s drahým kovem. Když nad tím přemýšlím, jednou se to vlastně muselo stát. Historie investování obyvatel ČR do drahých kovů prostřednictvím investičního zlata má relativně krátkou historii. Tradiční spořiví Češi mají v genech chození do „spořitelny“. Kořeny České spořitelny sahají až do roku 1825, kdy zahájila činnost Spořitelna česká, nejstarší právní předchůdce České spořitelny. Na tradici českého a později československého spořitelnictví navázala v roce 1992 Česká spořitelna jako akciová společnost.

Když jsme u historie, tak zabrousím trochu i do množství zlata, které bylo a je nyní v držení státu.

  • 1919 – 12 tun, které jsme získali po vzniku republiky z bývalé Rakousko-Uherské banky.
  • 1926 – 40 tun, část nabyl stát díky národní sbírce. Ta byla uspořádána po vzoru sbírky na Národní divadlo.
  • 1929 – 69 tun.
  • 1938 – 96 tun. Z důvodu války byla většina zlata uložena v bankách ve Velké Británii, Švýcarsku, Belgii.
  • 1992 – 105 tun, které bylo po rozpadu Československa rozděleno v poměru 2 : 1 mezi ČR a SR
  • 1998 – 13,5 tuny
  • 2013 – 13,373 tuny

Ale vraťme se ke spoření ve zlatě. V ČR v posledních přibližně pěti letech vznikají společnosti, které nabízejí jak jednorázový nákup zlata občanům, tam nově i spoření ve zlatě. Asi neznámějším pojmem pro obyvatele ČR je také společnost SAFINA, a.s. (pozn. 1). Její historie se datuje od roku 1860. Má  ucelený výrobní programem v oblasti zpracování a výroby produktů z drahých a neželezných kovů, včetně jejich recyklace.

Takže na trh k tradiční Safině vstupují další mladší konkurenti, kteří se prodeji investičního zlata věnují a hledají nejrůznější distribuční modely, od MLM (Multilevelmarketing), přes síť poboček, nebo e- shopy.

Více čtěte na www.zlatakoruna.info

 

 

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode