Tisková zpráva: 3. ročník soutěže Rozpočti si to! pro 2. stupně ZŠ a nově SŠ

10.09.2015 22:10

Ode dne 1. září do 31. října probíhá na portále Finanční gramotnost do škol REGISTRACE do soutěže Rozpočti si to!

3. ročník soutěže začne 1. října 2015 a bude probíhat až do 6. ledna 2016. Soutěž je určena pro žáky 2. stupně základních škol a letos je NOVĚ otevřena i kategorie středních škol.

Jedná se o interaktivní soutěž, v průběhu které týmy o alespoň jedné dospělé osobě a maximálně čtyřech žácích sestavují rozpočet domácnosti a plní bonusové úkoly, za něž dostávají "chechtáky". Herním způsobem se tak seznamují s tím, kolik co stojí, jak je možné vydělat peníze, proč jsou důležité finanční rezervy, jaké jsou základní finanční produkty, do čeho lze investovat, jak se finančně vzdělávat a mnoho dalšího. Díky týmové podobě soutěže si také účastníci rozvíjí další (nejen) podnikavé schopnosti.  

15 nejúspěšnějších týmů z kategorie ZŠ a 3 týmy z kategorie dětských domovů postoupí do finále, které se bude konat v pátek 22. ledna 2016. Na 10 nejúspěšnějších týmů z kategorie SŠ čeká ve finále 18. března 2016 hra "BURZA", kde si vyzkouší, jak funguje burza cenných papírů. 
Pro všechny finalisty jsou připraveny hodnotné ceny, které projektu věnovali sponzoři - např. hodnotná kolekce stříbrných mincí s australskými motivy od Golden Gate. 

Jsme projektem, který si dává za cíl pomáhat a inspirovat školy při vyučování finanční gramotnosti na ZŠ a SŠ a zaměřujeme se na interaktivní formu výuky. Soutěž je spuštěna již třetím rokem a participací v ní mohou školy splnit požadavky rámcového vzdělávacího programu v oblasti finanční gramotnosti ("Člověk a hospodářství") stanovené MŠMT. 

 

Partneři soutěže:

   
 
               
 
  

 

 

 

 

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode