Tisková zpráva o finále soutěže Rozpočti si to! v kategorii ZŠ a DD

19.01.2016 20:32

Dne 22. ledna 2015 se v prostorách Karlínské obchodní akademie a VOŠ, Kollárova 5/271, Praha 8 uskuteční finále Rozpočti si to!

Soutěž je již 3. ročníkem svého druhu a probíhala od 1. října 2015 do 6. ledna 2016 v kategorii základních škol a dětských domovů.

Jednalo se interaktivní soutěž, v průběhu které týmy o alespoň jedné dospělé osobě a maximálně čtyřech žácích sestavovali rozpočet domácnosti a plnili bonusové úkoly, za něž dostávali "chechtáky". Herním způsobem se tak seznamovali s tím, kolik co stojí, jak je možné vydělat peníze, proč jsou důležité finanční rezervy, jaké jsou základní finanční produkty, do čeho lze investovat, jak se finančně vzdělávat a mnoho dalšího. Díky týmové podobě soutěže si také účastníci rozvíjeli další (nejen) podnikavé schopnosti.  

Soutěž předčila očekávání jak ze strany účastníků, tak ze strany organizátora soutěže. Překvapilo nás, s jakou vervou soutěžící plnili úkoly od úplného začátku, mnohdy za ztížených podmínek. Někdy na konci vyučování nebo o přestávkách, někdy doma nebo v družině, nebo s tetami. Některé v průběhu soutěže zastihla nemoc, nebo nemohli dát dohromady tým,  u jednoho týmu jsme zaznamenali tragickou událost, přesto všechno se však tento tým dostal do finále! Dostali jsme pochvalné emaily, že se soutěžícím soutěž moc líbila. Někteří poprvé pracovali s excelovskou tabulkou nebo powerpointem, od jiných jsme se z deníku dozvěděli, že se díky týmové spolupráci setkali s novými vrstevníky a založili krásná přátelství. Jiní byli podnikaví a něco si vyrobili, naučili se pracovat s rozpočtem. Navíc zjistili, že Vánoce nejsou levnou záležitostí. S jedním týmem jsme se museli v průběhu soutěže rozloučit, protože měli problém s technikou, ale jsou soutěží tak nadšení, že se prý určitě zúčastní příštího ročníku. A my jsme rádi. Ba co víc. Jsme pyšní. Jsme pyšní na ty, co se něco naučili, i na ty, co se soutěže zúčastnili, přestože nepostoupili. Možná budeme domýšliví, ale domníváme se, že soutěž měla smysl. A výsledky a komunikace, kterou jsme se soutěžícími vedli, tento pocit jen umocnili. A tento pot a slast z dosažení kýženého výsledku uvidíme i o finále. Velmi se těšíme a těšíme se o to víc, že máme za sebou skvělé partnery, které dodali do soutěže překrásné ceny. Jsou to partneři s velkým P a vzhledem k tomu, že je o nich psáno, je na místě, aby byli představeni: 

Jedná se o: 

     PRAHA TV

    

 

Tímto děkujeme všem!

Zpět

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode