Recenze na knížku: Byznys pro 21. století - Kiyosaki R.

Hlavní téma knihy je zřejmé ze samotného názvu knihy. Je to byznys pro 21. století a autor v knize popisuje, jak by měl takový byznys vypadat a fungovat, co je k jeho provozování za potřebí.

 

Kniha je rozdělena do tří větších částí. První hovoří o tom, že je třeba vzít pevně do rukou svoji budoucnost, rozvinout v sobě myšlení podnikatele a převzít kontrolu nad svojí finanční svobodou, respektive celým svým životem. Druhá část knihy se zabývá aktivy pro tvorbu bohatství, jsou to věci, které nám samy o sobě začnou časem tvořit bohatství. Jen si musíme uvědomit jejich existenci a způsob jejich fungování. Třetí část - Vaše budoucnost začíná právě teď - hovoří o tom, že je potřeba si užívat života a tuto cestu nám pomůže otevřít byznys pro 21. století.

 

Ačkoli jsem ekonomicky vzdělaný člověk, ze začátku na mě kniha působila až moc odborně, nečetla se mi příliš dobře. Myslím, že člověk, který nemá příliš ekonomického vzdělání, nebo spíše povědomí, by knihu brzy zavřel a díval se po jiné literatuře, která by mu lépe pomohla rozjet podnikání a proniknout do jeho tajů.

 

Autor se také v knize odvolává na své předchozí knihy, respektive píše, že "o tomto" už psal ve své předchozí knize, jen to bylo popsáno podrobněji nebo jinak. Přivedlo mě to na myšlenku, že si asi budu muset některá z dalších uvedených děl půjčit a zjistit, do jaké míry se jeho díla shodují a naopak liší.

 

Na knize se mi líbilo, že jednu z kapitol napsala Kiyosakiho žena Kim - kapitolu s číslem 17. - Podnikání, ve kterém vynikají ženy. Hovoří v podstatě o tom, že pro ženy je byznys pro 21. století, kterým autor myslí "síťový marketing", nejlepší příležitostí a možností, jak rozjet podnikání. Na otázku proč naleznete odpověď v knize.

 

Co je myšleno samotným byznysem pro 21. století, jsem pochopila až ke konci knihy, což mi přijde docela pozdě. Zvlášť pokud někdo chce a přemýšlí o rozjetí vlastního podnikání a hledá poměrně rychlé a srozumitelné návody.

 

Každopádně kniha má v našem světě své opodstatnění, otevřela mi oči a ukázala další směr, kterým se dá vlastní podnikání/byznys rozjet.

 

Autor: Ing. Ludmila Čmelíková

 

KIYOSAKI, R. T. Byznys pro 21. století. Praha: PRAGMA, 2011. ISBN 978-80-7349-285-4

 

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode