Recenze na knížku: Jak získávat přátelé a působit na lidi - Carnegie D.

Dale Carnegie - Jak získávat přátele a působit na lidi

Již před časem jsem psala recenzi na knihu Úspěch jsi Ty, jejímž autorem je taktéž Dale Carnegie. Knihou jsem byla natolik nadšena, že jsem se rozhodla pro další dílo z rukou tohoto autora Tenkrát jsem si zvolila "Jak získávat přátele a působit na lidi." Důvodem je, že mě čeká další významná životní etapa, na které se budu potkávat s novými lidmi, tvářemi, náturami, a tak bych ráda udělala a dělala co nejméně chyb v mezilidské komunikaci.

Kniha se mi četla jedním slovem báječně. Ačkoli má 230 stran, čte se sama. Krásné jednoduché příběhy, příklady, poučky, tvrzení a hlavně závěry. Zkrátka jednoduchá pravidla, která nám skutečně mohou pomoci snáze dosáhnout toho, čeho si žádáme.

Rozčlenění do 4 velkých částí s třemi až dvanácti kapitolami dělá čtení snesitelnější v tom smyslu, že si knihu můžeme snáze rozdělit, nafázovat. Rozhodně není nutné a ani žádoucí ji přečíst jedním dechem. Jednotlivé závěry autorem nazývané zásady je třeba aplikovat, zkoušet, trénovat a samotným opakováním v běžném životě dostávat do podvědomí, aby se zcela zautomatizovaly.

Každého, kdo se do této knihy pustí, čeká dlouhá cesta. Ale cesta, která má cíl ve zlepšení a zpříjemnění mezilidské komunikace, nejen mezi kolegy z práce, nadřízenými, podřízenými, kamarády, přáteli a známými, ale také v rodině.

Autorka recenze: Ing. Ludmila Čmelíková

 

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode