Recenze na knížku: Klíč k životu - Canfield J.

Co je Zákon přitažlivosti a v čem spočívá? To nám autor vysvětlí v první kapitole své knihy. Prostřednictvím uvědomění si toho, co jsme, kdo jsme, přes naše emoce zjistíme, že se máme zaměřovat jen na to pozitivní v našem životě. Co to je, nechává autor na nás. Hlavním znakem je, že je to to, co nás dělá šťastnými.

Skrze návodné otázky zjistíme, jaké máme poslání, co je naší vášní, vymyslíme si sny a zjistíme, jak podle Zákona žít. Kniha nám dává v pár stránkách návod, jak se posunout někam dál, jak dělat to, co chceme, nikoli to, co bychom měli.

 

I v této knize, stejně jako v knize Podnikatelský mýtus, se hovoří o jisté zóně pohodlí, ze které je třeba vystoupit a risknout něco jiného.

 

Kniha je psána velmi citlivě. Pokud nám má přinést užitek a otevřít nové cesty, je však třeba věnovat jí čas. Zejména pak částem, které je nutno vypracovat. Jen tak si utřídíme myšlenky a srovnáme si v hlavě, co od života vlastně chceme.

 

V knize jsou uváděny různé citáty, které výstižně shrnují autorovy myšlenky. Kniha je plná úcty k sobě samému i celému vesmíru, kterému je třeba věřit. Kniha nás učí, jak si říct, co od života chceme a nikoli, co nechceme, což je způsob, který užívá většina z nás. Je třeba se na vše okolo nás dívat pozitivně, ve všem špatném hledat něco dobré, něco, co nás posune blíž za svými cíli.

 

Kniha působí velmi filosoficky, nutí nás přemýšlet a jít hluboko do sebe sama. Mezi velká plus knihy patří návodné postupy, jak svých cílů dosáhnout, nástroje, které nám usnadní realizaci naší nové budoucnosti.

 

Knihu bych doporučila všem, kteří si chtějí poměrně rychle srovnat myšlenky o tom, co jsou, kdo jsou, kým by chtěli být, kam by chtěli jít, co by chtěli mít a zjistit, jaké jsou jejich životní cíle a poslání. Pokud Vás kniha zaujala, najdete ji v eshopu yourchance.

 

Autorka recenze: Ing. Ludmila Čmelíková

 

 

 

Citace: CANFIELD, J. Klíč k životu podle Zákona přitažlivosti. Jednoduchý průvodce k vytvoření života vašich snů. Praha: Nakladatelství PLOT, 2011 ISBN 978-80-7428-071-9

 

 

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode