Recenze na knížku: Úspěch jsi Ty - Carnegie D.

CARNEGIE, D. Úspěch jsi Ty aneb Několik nezištných rad pana Dala Carnegieho jak se stát oblíbeným a bohatým. Bratislava: Vydavatelství GENEZIS, 1992. ISBN 80-85220-56-3

 

Všechno okolo nás je o nás samých. Vše záleží jen na Tobě. Máš to ve svých rukou. A tak dále a tak dále. Slýcháme to od svých nejlepších přátel, členů rodiny a dalších, kteří to s námi myslí dobře. Ale někdy, možná nikdy tomu nepřikládáme zvláštní význam a jejich dobrému úmyslu nevěříme. Možná budeme věřit nějaké třetí nezúčastněné straně a využijeme literatury, která se nám nabízí.

Právě pro nás a o nás je kniha Úspěch jsi Ty. Vybrala jsem si ji nejen pro to, že na titulní stránce na mě pan Dal Carnegie ukazuje prstem a jakoby zdůrazňuje to "Ty", ale i proto, že je kniha uzoučká a čtení nezabere tedy moc "času".

Čtení samotné příliš času nezabralo. Ale přemýšlení o slovech, která byla napsána, přerovnávání vlastních myšlenek, to mi zabralo čas. Myšlenek, které mi vnuknul autor knihy.

Čím vším nás kniha provází? Třemi velkými kapitolami. Od toho, jak si získat přátele a působit na lidi, přes kapitolu, ve které získáme sebevědomí a zapracujeme na působivém řečnění a končíme velkým finále, jak si nedělat starosti a začít žít.

Jednotlivé kapitoly mají několik menších částí. První kapitola v podstatě udává pravidla, podle kterých, když se budeme řídit, zapracujeme a zlepšíme své vztahy, ať už osobní, nebo pracovní. Najdeme zde body, které budeme uplatňovat v práci, najdeme zde i celou část věnovanou šťastnému rodinnému životu.

Druhá kapitola provází kroky, které je třeba učinit, abychom byli sebevědomější, jistější a efektivnější při našich proslovech, je jedno, k jak velké skupině lidí.

Třetí kapitola, ve finále nejkratší kapitola knihy nám pomůže s uvědoměním si toho, proč si nedělat starosti a jak začít žít. Definuje nám starosti a obavy, kam až nás mohou zavést a dochází k jedinému závěru, že musíme začít jinak myslet. Jak jinak naleznete v této knize.

Na knize se mi velmi líbilo, že je protkaná krátkými skutečnými příběhy, které dokreslují problematiku, pomáhají jiným vyjádřením uvědomit si podstatu věci. Co osobně velmi vítám, jsou citáty, přísloví, životní moudra, postoje a názory významných historických osob, které, stejně jako krátké příběhy, vytváří konkrétní představu o tom, co chtěl autor říci. 

Autorka: Ing. Ludmila Čmelíková

 

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode