Recenze na knížku: Síla pozitivního myšlení - Peale N. V.

PEALE, N. V. Síla pozitivního myšlení. Knižní klub, 1994. ISBN 80-7176-017-X

Není to asi shoda náhod, že ty správné knihy, věci, příklady, příběhy i dokonce bylinky si nás najdou ve správný čas na správném místě. Tak se stalo i mně, když se mi dostala do rukou kniha "Síla pozitivního myšlení".

Knihy zaměřené na náš lepší, pozitivnější, vyrovnanější, úspěšnější, naplněnější život se opírají v podstatě o jedno, a to je změna myšlení. Každá myšlenka je energie, která se nám mnohonásobně vrátí. Velmi podobně, jako v této knize, je o této problematice pojednáno v díle Klíč k životu podle Zákona přitažlivosti. Zákon přitažlivosti mluví o vesmíru, silách a moudrosti přírody a všeho světa, mluví také o jakési síle.

Avšak, hlavní hybnou silou, kterou máte používat podle knihy "Síla pozitivního myšlení", je Bůh, víra, Bible, tzv. Vyšší síla. Autor uvádí mnoho případů, kdy vlastně jeho hrdinové byli "na dně", a v této chvíli, řekněme, prozřeli, svěřili se Bohu, Boží síle, zcela a z hloubi duše začali věřit, že s pomocí Vyšší síly bude lépe. Ať už se jednalo o příběhy a problémy spojené se zdravím, penězi, existencí jako takovou, pracovními problémy, vždy se našla část v Bibli, která dotyčnému v případech nouze pomohla.

Na začátku jsem mluvila o jakési své situaci, která se mi stala impulzem pro přečtení této knihy a tato kniha mě naopak inspirovala v přístupu, jakým se k dané věci postavit. Došla jsem tak daleko, že jsem určitou citaci z této knihy poskytla i svým kolegům, kterých se daná situace taktéž týkala. Vzala jsem si jeden z bodů, který ke konci každé kapitoly autor píše pro cvičení se určité techniky, která má vést k lepšímu a šťastnějšímu životu. A chci jen říci, že ačkoli nepatřím mezi ortodoxní katolíky, mnohými body se lze řídit i v ateistickém životě. Chce to jen otevřenou mysl a určitou představivost.

Za Vyšší silou není nutné vidět jen Boha, se kterým je tato kniha neodmyslitelně spojena. Za Vyšší silou je nutné vidět víru. Víru v něco, co je silnější než my, co nám na našich životních cestách pomáhá, provází nás. Jak často si říkáme, necháme to osudu? I osud je něco vyššího, než jsme tedy my sami a "rádi" se mu odevzdáváme.

Takže, nechme knihu svému osudu, věřím, že si najde mnoho dychtivých, po radách lačnících čtenářů.

Autorka: Ing. Ludmila Čmelíková

 

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode