Projektové dny


Projektový den ROZPOČTI SI TO!

Projektový den je zajímavou formou, jak zážitkovým způsobem žákům vštípit základní principy finanční gramotnosti. Je určen hlavně pro základní školy, máme však variantu i pro školy střední.

V rámci 1 školní dne (4-6 vyučovacích hodin) se žáci hravou formou seznámí s oblastí rozpočtu domácnosti, s hodnotou peněz a s principem tvorby finančních rezerv. Pro střední školy je navíc přidána problematika základních finančních produktů, jako jsou bankovní účty a také oblast investic. Na bázi jednoho dne se tak žáci seznámí s většinou problematiky finanční gramotnosti.

Projektový den je vytvořený na základě metodiky soutěže Rozpočti si to! a výstupy jsou překlopitelné do soutěže, kde se mohou žáci utkat s týmy z jiných škol.

Cena projektového dne je dána sazbou na 1 žáka nebo se stanoví individuálně.

Více informací podle jednotlivých stupňů školy:

Projektový den ZŠ Chotoviny - 23.11.2015

Dne 23.11.2015 jsem navštívili Základní školu Chotoviny na Táborsku. Základní škola měla zájem o projektový den ušitý na míru k proškolení finanční gramotnosti u žáků 3.-9. třídy. Sestavili jsme si plán realizace a doslova jsme rozjeli aktivitu žáků zábavnou herní formou. Video zde.