Ohlasy ze soutěže Rozpočti si to!

  • "Účast v soutěži pro nás byla poučením a pro mne, učitelku, docela dobrý pomocník při výuce finanční gramotnosti. Přeji hodně dalších dobrých nápadů."

Viktorovi - Helena Balášová

  • "Pro mne osobně byla soutěž zajímavá. Tento ročník beru jako zkušební a příští rok, pokud sestavím "SCHOPNÝ TÝM" - SKRBLÍCI II, určitě se budeme opět účastnit. Přiznávám, že pro mne bylo také trochu problematické sestavení týmu na škole, kam nově nastoupil v srpnu 2015 :-)

J. Hamerník a Skrblíci

 

 

  • Tito soutěžící se přeze všechny nepříznivé okolnosti dostali do finále 3. ročníku (podzim 2015 - leden 2016).

"Milý Rosťo Rozpočtáři,

 
dělali jsme, co jsme mohli, s nejlepším vědomím i svědomím... Alea iacta est...

Z celé této soutěže mám velmi dobrý pocit. Rozhodně nám víc dala, než vzala, i když toho času jsme nad tím opravdu nechali spousta.. A nechali bychom ještě víc, ale měsíc prosinec k nám nebyl příznivý, byl opravdu náročný. Svým způsobem je mi líto, že soutěž končí, protože pro mne zůstaly nesplněné některé Bonusové úkoly, z toho některé již rozpracované.

Jsem zvyklá své závazky plnit, když ne na 110 %, tak aspoň na 100 %. V tomto případě to nebylo v mých silách. Smrt babičky nás všechny ochromila a mě totálně vyřadila z provozu na několik dnů. Fungovala jsem v nouzovém režimu a neměla jsem absolutně mysl na investice, pasivní příjmy, finální rozpočet atd... Tímto se omlouvám Vám, i "svým" dětem, které ve mě vložily důvěru, požádaly mě a k tomuto projektu mě svým způsobem uvrtaly, za což jsem jim vděčná! 8-)

Moc děkujeme, že jsme se mohli účastnit, určitě i nadále budeme sledovat Vaše webové stránky i příspěvky na FB a přejeme Vám ať jste hlavně všichni zdraví, ať máte ze své práce radost, ať Vás naplňuje a vše Vám vychází podle Vašich představ."

Železňáci z Prostějova - Vlaďka Bábková

 

"Děkujeme týmu „finanční gramotnost do škol“, že nám hravou a soutěživou formou ukázal, že nejenom správné hospodaření s penězi nás bude celý život provázet, ale také nás naučil, že seberealizace, uvažování a chuť vzdělávat se nás v životě může někam dostat, že není dobré být průměrný, ale snažit se dělat věci tak dobře, jak jen nejlíp dokážeme a že ikdyž se někdy dostaví neúspěch, je třeba neplakat nad rozlitým mlékem, ale chybu se snažit napravit. Vždycky je tu někdo, kdo nám může pomoct a hlavní je vědět, kde najít potřebné informace, což nás tato soutěž také naučila."

Váš tým Hvězdičky
 

"Děkujeme moc za nevšední zážitek se hrou. Čas při ní strávený pro nás rozhodně nebyl ztrátou, ba naopak. Nejen že jsme se naučili hodně nových věcí, ale také jsme měli prostor spolu trávit více času, což je nezaplatitelné."

Kačka Ducháčková a její rodina

"Rádi jsme se zúčastnili Vaší soutěže, úkoly byly pro studenty zajímavé a vybízely je k přemýšlení. Děkujeme!"

Mgr. Eva Draslarová, Česko-anglické gymnázium s.r.o.

 

V rozhovorech při finále soutěže odpovídali účastníci na otázku

Jaký vidíte hlavní přínos soutěže?

"Soutěž dětem přinesla zamyšlení nad penězmi. Nad tím, že peníze se netisknou v bance, že nejsou všudypřítomné, že se o nich musí přemýšlet a že se  těžko vydělávají. A udržet je a mít jich dost vždycky, i v dobách zlých, není žádná sranda. Pro děti je důležité to uvědomění si a vyzkoušení si na tomto polo-reálném světě  virtuálního rozpočtování, uvažování, a investování, že zdroje můžou být různé - nejen chodit do práce, ale také, jak si zkouší v Cashflow, že lze peníze získat i jinak."    

Rudolf Blažek - ZŠ Libušina, Bechyně - tým BLAKOKRAHUBKA

 

"Týmovou práci, práci ve skupině, kdy jeden je zodpovědný i za ty ostatní - děti se naučily spolupracovat, hledat informace a hlavně se učí, jak hospodařit s penězi do budoucnosti. 

Zdeňka Ševčíková - ZŠ Senice na Hané - tým ADAMSOVI

 
"Určitě to, že děti nahlídnou do světa financování. Vidím teď rozdíly ve třídě - ti, co do kroužku finanční gramotnosti nechodí a nezapojili se do této soutěže, pro ty je to pořád španělská vesnice, zatímco tato skupinka ví o tom daleko víc, takže jsou minimálně o 10 kroků dopředu oproti svým vrstevníkům."
Jana Procházková - ZŠ Kokory - tým BENJAMÍNCI

 

Poslechněte si celé ROZHOVORY s účastníky soutěže. 

Přečtěte si POSUDEK od Ing. Petra Klínského, předního odborníka na výuku finanční gramotnosti v ČR. 

Více o soutěži se dočtete ZDE

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode