Úkol č. 4 – SESTAVENÍ MĚSÍČNÍHO ROZPOČTU

Nyní spojíme položky z předchozích kol a vyzkoušíte si sestavení jednoduchého měsíčního rozpočtu. 

Jak už asi víte, rodinný rozpočet (rozpočet domácnosti) má 2 základní části – PŘÍJMY a VÝDAJE. Ty mohou být vyrovnané nebo je jedna strana vyšší. Pokud jsou vyšší příjmy, je to dobré – zbývá nám nějaká finanční rezerva (říkáme tomu „přebytkový“ rozpočet). Pokud jsou ale výdaje vyšší než příjmy, není to dobrý stav (říkáme mu „deficitní“ rozpočet) – musíme pak přemýšlet o tom, jak tento stav napravit, aby byly příjmy a výdaje alespoň vyrovnané.
Během předchozích kol jste si zatím vybrali pouze základní výdajové položky, proto byste měli s penězi bez problémů vystačit. Ve druhém kole na vás budou čekat další výdaje, ale také budete mít možnost dalších příjmů. Ukážeme si, jak lze řešit situaci, kdy nám rozpočet vyjde deficitní.  

CÍL

Příjmy, finanční rezervu a všechny položky výdajů, které jste si v předchozích úkolech vybrali, ZANESTE DO PŘIPRAVENÉ TABULKY A SESTAVTE SI TAK MĚSÍČNÍ ROZPOČET.
 

JAK

Zde je tabulka ke stažení (vyberte si podle své verze Excel / OpenDocument Spreadsheet):

Tabulku s rozpočtem zašlete na adresu soutez.fgds@gmail.com nejpozději do konce 1. kola, tj. do 31. 10. 2015. Pokud jste splnili dobrovolné kreativní úkoly, zašlete je také jako součást tohoto e-mailu. Do předmětu e-mailu nezapomeňte uvést NÁZEV TÝMU

 

Bonusové úkoly posílejte zvlášť s označením „bonusové úkoly“.

Pozn. Zaslání rozpočtu je nutnou podmínkou pro další pokračování v soutěži.

 

A CO VÁS ČEKÁ VE DRUHÉM KOLE?

  • Naplánujete si další výdaje - ukážeme si, jaké druhy výdajů máme a jak pracovat s pravidelnými a jednorázovými výdaji. Vymyslíte také dárky k Vánocům pro celou rodinu.
  • Budete mít možnost zvolit si další přivýdělky nebo rozvinout podnikání.

2. kolo startuje 1. listopadu. V tento den obdržíte e-mailem odkaz na zadání, který poté naleznete také vpravo na úvodní stránce zadání pro účastníky. Do zpracování jednotlivých úkolů se budete moci pustit hned po zveřejnění zadání, se zpracováním rozpočtu 2. kola však počkejte až na chvíli, kdy ode mě dostanete e-mailem hodnocení 1. kola vašeho týmu - v rámci něj totiž obdržíte i správnou tabulku

Provozovatel portálu a soutěže:

PARTNEŘI SOUTĚŽE:

 
      
 
       
 
     
 
    
 
 
 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

                     

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode