ROZPOČTI SI TO! 2015 - zadání pro účastníky

Vítejte v soutěži Rozpočti si to!

Pusťte si ÚVODNÍ VIDEO, kde se dozvíte, co vás všechno čeká ... (video najdete také ZDE)

Níže naleznete všechny podstatné informace také textově. K zadání konkrétních úkolů se poté dostanete přes žlutě označený odkaz vpravo.

Hra potrvá 3 měsíce, v průběhu kterých vás čekají 3 tématická kola plná zábavy, ale také ponaučení.

V každém kole musíte splnit určité úkoly a na závěr sestavit rodinný rozpočet (resp. rozpočet domácnosti) – v 1. kole sestavíte měsíční rozpočet, v dalších 2 kolech již budeme pracovat s rozpočtem ročním.

Smysl hry

Smyslem hry je nasbírat co největší množství tzv. CHECHTÁKŮ, neboli zlatých minci.

Úspěch ve hře záleží také na zvolené STRATEGII. Rozhodnutí, která uděláte, mohou ovlivnit váš rozpočet i zisk chechtáků. V týmu proto nad jednotlivými rozhodnutími diskutujte a zvažujte veškerá pro a proti. 

 • 15 nejlepších týmů z kategorie a 3 nejlepší týmy z kategorie dětských domovů postoupí do finále, které proběhne 22. ledna 2016 v Praze.
 • 10 nejlepších týmů z kategoriepostoupí do finále 18. března 2016, kdy si zahrají hru „BURZA“ a vyzkouší si tak simulaci burzy cenných papírů.

Všichni finalisté obdrží hodnotné ceny od sponzorů soutěže. 

Chechtáky

Chechtáky můžete získat za:

 1. splnění jednotlivých dílčích úkolů – u každého úkolu vždy uvidíte, kolik chechtáků můžete za co získat
 2. pořadí ve finančním žebříčku
 • Po 2. a 3. kole bude sestavován finanční žebříček týmů podle kritéria vytvořená finanční rezerva (kumulované cashflow) / průměrný příjem domácnosti (více o kritériu ZDE).
 • Po 2. kole bude odměněno 10 nejvýše postavených týmů chechtáky navíc (10 – 1).
 • Při finálním hodnocení po 3. kole bude sestaven konečný žebříček, ve kterém bude odměněno 50 nejlepších – nejlepší dostane 50 chechtáků, padesátý dostane 1 chechták.

3. plnění bonusových úkolů

 • Hned od začátku soutěže jsou zveřejněny bonusové úkoly, za které můžete získat další chechtáky
 • Bonusové úkoly se týkají různých forem finančního vzdělávání a jsou rozděleny podle obtížnosti do 3 kategorií – za úkoly ve vyšší kategorii získáte více chechtáků.
 • Všechny bonusové úkoly najdete ZDE.
 • Jejich zpracování zasílejte kdykoliv po celou dobu základní části soutěže (tj. do 6. 1. 2016) na adresu soutez.fgds@gmail.com, a to odděleně od základních úkolů a s označením „Bonusové úkoly“. 

Půjčka

Při sestavování rozpočtu bude operovat s fiktivními penězi. Musíte s nimi správně hospodařit, abyste se nedostali do mínusu. Pokud by se tak stalo, můžete si vzít půjčku za úrok. Můžete být ale také kreativní a přijít s nápadem nového příjmu – když bude nápad dobrý, získáte finance bez nutnosti půjčky.

Způsob řešení úkolů

Při řešení úkolů budete používat několik nástrojů:

 • herní e-shop – většinu výdajů si budete moci vybrat ve speciálním herním e-shopu – odkaz na něj najdete v zadání příslušných úkolů
 • formuláře – některá řešení úkolů budete vepisovat přímo na stránkách www.financnigramotnostdoskol.cz do připravených formulářů (to se týká hlavně úkolů, kde si budete moci vybrat z více variant)
 • Excelovská tabulka – rozpočet budete zpracovávat do excelovské tabulky, kterou najdete ke stažení v zadání posledního úkolu každého kola
 • Dokument (Word nebo přímo do těla e-mailu) – některé úkoly mohou být kreativního rázu apod., ty budete posílat e-mailem
 • E-mail - rozpočet a některé úkoly budete posílat e-mailem. Úkoly, které je nutné poslat touto cestou, zasílejte vždy NAJEDNOU (v 1 e-mailu) za dané kolo na soutěžní mail: soutez.fgds@gmail.com. Nezapomeňte do předmětu uvádět NÁZEV TÝMU! 

Veškerou komunikaci e-mailem označujte NÁZVEM TÝMU DO PŘEDMĚTU E-MAILU

Pokud budete mít nějaké dotazy, pište je na soutěžní mail, tj. na adresu soutez.fgds@gmail.comNejdříve si ale prosím přečtěte odpovědi na časté dotazy (FAQ). 

Provozovatel portálu a soutěže:

PARTNEŘI SOUTĚŽE:

 
      
 
       
 
     
 
    
 
 
 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

                     

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode