FAQ

 • Může z jedné školy soutěžit více týmů?

  Ano, může. Dokonce i jedna dospělá osoba může vystupovat za více týmů.

 • Je při sestavování týmu nutné, aby všichni jeho členové byli z 3. - 5. třídy ZŠ?

  Není! Tuto podmínku musí splňovat pouze kapitán týmu. Další podmínkou je, aby v týmu byla minimálně 1 dospělá osoba. Jaké další členy si kapitán do svého týmu zvolí, je už jen na něm.

 • Může jedna dospělá osoba vystupovat jako kontaktní osoba pro více týmů?

  Co se týká on-line kol, tam může. V případě, že do finále postoupí více týmů jedné dospělé osoby, může pak tato osoba vystupovat pouze v rámci jednoho týmu. Tzn. že za sebe musí najít jiného dospělého pro další tým(y).

 • Může se soutěže zúčastnit i žák 2. stupně ZŠ či student střední školy?

  Může, ale pouze jako člen týmu, ne jako jeho kapitán - tím musí být žák 1. stupně ZŠ (3. - 5. ročníku).

 • Musí být celý tým pohromadě u jednoho PC nebo se mohou sejít, vyřešit ústně zadání a pak vedoucí (dospělá osoba) pošle výsledky?

  Na některé úkoly se tým může sejít "offline", některé je ale potřeba realizovat společně u počítače - to se týká zvláště výběru výdajových položek z herního e-shopu. I v tomto případě však bude připravena tabulka s položkami v e-shopu, takže je možné úkol plnit i "offline" a pak to pouze 1 osoba do e-shopu zadá.

 • Kolik času má tým na vypracování odpovědi - ihned, hodinu den, více dnů?

  Čas má tým podle svého uvážení až do konce soutěže, tj. do 31. května, tedy celý měsíc, pakliže začne hned 1. 5.

 • Kolik celkem času (cca) bude muset tým soutěži celkem věnovat?

  Nelze úplně odhadnout, určitě je to dosti individuální. Základní úkoly se dají stihnout i během jednoho odpoledne. Pak jsou tu však ještě bonusové úkoly, jejichž plnění může významně ovlivnit výsledek - tady je to více méně tak, že čím více času tomu věnujete, tím získáte více chechtáků.

 • Řeší se úkoly on-line nebo e-mailem?

  Obojí - některé úkoly se řeší on-line (např. e-shop nebo zadání do webového formuláře), některé e-mailem - zvláště pak se zasílá vypracovaný rozpočet v excelovské tabulce.

 • Je nutné k soutěži využívat Facebook?

  Soutěž bude probíhat u nás na webu, ne na Facebooku. Facebooku se týká pouze jeden bonusový = dobrovolný úkol.

 • Počítá se finanční rezerva 10.000 Kč do rozpočtu pouze jednou nebo každý měsíc?

  Finanční rezerva jsou peníze naspořené z minulých období. Tudíž rezerva 10 000 se započítává jenom jednou pouze na začátku a každý měsíc se k ní přičítá výsledek hospodaření (tedy, to co vám zbude z příjmů po odečtení výdajů), při záporném výsledku se z rezervy odečítá. V tabulce s rozpočtem jsou nastaveny vzorečky tak, že toto počítá automaticky. 

 • Dozvíme se stav nasbíraných chechtáků?

  Po skončení soutěže vám bude zaslán zpětný email s celkovým hodnocením, kde najdete i počet nasbíraných chehtáků.

 • Když si v e-shopu objednávám bydlení, je nutné tuto částku nějak dělit (pokud mám např. partnera), protože vytvářím osobní rozpočet?

  Ne. Částky v e-shopu u bydlení jsou uzpůsobeny vždy pro 1 dospělou osobu. Předpokládá se, že ve větších bytech a domech budete bydlet s někým dalším, můžete si jej ale pořídit také pouze sami pro sebe - pro tyto případy jsou přímo v položkách v e-shopu uvedeny postupy, jak dojít k částce za 1 osobu.

 • Jak máme do rozpočtu počítat položky (jako např. olej, mouka atd.), které nevyplýtváme za týden? Máme je také násobit 4x jako ostatní suroviny?

  Je to na vás. Pokud si chcete výpočet zjednodušit, stačí vynásobit týdenní částku 4x. Pakliže chcete zohlednit tyto položky, které za týden nespotřebujete, můžete je do měsíční částky zahrnout pouze 1x. Při zaslání finálního rozpočtu je však nutné uvést přesný výpočet, jak jste k měsíční částce došli.

 • Jak je to s dopravou do práce, když chodím pěšky?

  Do práce je možné chodit pěšky (při zaslání finálního rozpočtu mi napište takovouto poznámku). Pokud byste se chtěli vydat na nějaký výlet, je potřeba jej do rozpočtu zanést - takovouto položku v eshopu nemám (ten počítá s tím, že máte určitý druh dopravy), můžete to však zohlednit v rámci úkolu "co se zbylou finanční rezervou" (úkol č. 7), tedy napsat mi částku, kterou ze zbylé finanční rezervy na výlety vydáte.

 • Rodiče připomínkují - a domnívám se, že oprávněně, u této věkové kategorie práci s facebookem. Není jiné řešení?

  Facebook je součástí bonusových úkolů, je tedy dobrovolný. Úkol se dá navíc splnit jednoduše bez zakládání účtů dětí na FB - přece v každém týmu má být min. 1 dospělá osoba. Like na FB tedy může dát tato osoba a nemusí si kvůli tomu děti zakládat účet na FB (pakliže ho už nemají). Stejně tak další "Like" mohou děti získat od dospělých osob (popř. starších sourozenců apod.).

 • Musím si kupovat mobil / televizi / počítač, když ve hře předpokládám, že už ho vlastním? (např jsem podnikatel atd.)

  Ne, tyto 3 věci už můžete vlastnit a nemusíte si je kupovat. Ovšem novější by byly samozřejmě rychlejší a ušetřily by vám čas. Pozor, je ale nutné si například k telefonu zakoupit tarif, jinak ho nemůžete plně využívat, to samé platí s internetem a kabelovou televizí - pokud je chcete používat, musíte za ně platit každý měsíc pravidelnou částku.

 • Nenašli jste odpověď na Vaši otázku?

  Kontaktujte nás na e-mail: soutez.fgds@gmail.com

 • Pokud soutěžíme podruhé, počítají se like na Facebooku (bonusová otázka č.2), které jsme zadali v minulé soutěži?

  Ne, počítají se pouze nové like.

 • Můžeme do měsíčního rozpočtu přidávat řádky na náklady, či příjmy?

  V prvním kole sestavujeme pouze základní měsíční rozpočet sestávající z jídla a nákladů na bydlení a dopravu, v druhém kole vás budou čekat další výdaje.

 • Když naše postava jezdí na kole, musí si ho kupovat, když už jedno má?

  Když postava kolo má, nemusí si ho samozřejmě kupovat, předpokládáme ale, že je to kolo starší, pokud si koupíte nové, dostanete zase chechtáky navíc.

1 | 2 >>

PRAVIDLA SOUTĚŽE: 

RozpoctiSiTo_1st_PRAVIDLA.pdf

Provozovatel portálu a soutěže:

PARTNEŘI SOUTĚŽE:

 
 
 
      
    
 
   
 
 
 
    
 
 
 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

                     

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode