ROZPOČTI SI TO! 

Soutěž pro děti a jejich rodiče či učitele

Na podzim roku 2015 jsme již tradičně připravili interaktivní soutěž Rozpočti si to! Soutěž byla určena pro žáky 2. STUPNĚ ZÁKLADNÍCH ŠKOL (6. - 9. ročníky), v letošním 3. ročníku jsme ji ještě rozšířili o novou kategorii STŘEDNÍCH ŠKOL.

Soutěž začala 1. října 2015 a probíhala on-line na našem portále po dobu 3 měsíců. Během jednotlivých kol soutěže se účastníci naučili základům finanční gramotnosti, kolik co stojí, jaké jsou položky rodinného rozpočtu a jak ho sestavovat, jak lze vydělávat peníze, jaké jsou základní finanční produkty, jak se finančně vzdělávat a (nejen) díky týmové podobě soutěže také týmovým a podnikavým dovednostem.

Během soutěže účastníci za plnění úkolů sbírali zlaté mince, tzv. CHECHTÁKY. Kdo byl po skončení základní části nejvíc "vychechtaný", postoupil do finále, které proběhlo v Praze pro ZŠ a dětské domovy na Karlínské obchodní akademii a VOŠ:

  • 15 nejlepších týmů z kategorie pro 2. stupeň ZŠ a 3 nejlepší týmy s kategorie dětských domovů se utkali v pátek 22. ledna 2016 v rámci dne plného zábavy a předvedli se před odbornou porotou
  • na 10 nejlepších týmů z kategorie středních škol čeká v pátek 18. března 2016 zábavná hra "BURZA", ve které si v praxi vyzkouší, jak to funguje na burze cenných papírů

Na všechny finalisty čekají ZAJÍMAVÉ CENY, týmy na prvních 3 místech budou odměněni dalšími speciálními cenami. Hlavní ceny nám věnovala společnost Golden Gate a jedná se o velmi hodnotnou kolekci mincí "Australské trio":

Aktuální termíny a přihlášky zde.