1. kolo – ZÁKLADNÍ PŘÍJMY A VÝDAJE

HRA ZAČÍNÁ!

 

Představte si, že jste hlavou rodiny a řešíte finanční zajištění celé domácnosti. Umíte si představit, co vše musíte obstarat, aby mohli všichni členové domácnosti v klidu žít v dnešním světě? Co vše je potřeba zaplatit a kolik co stojí?

 

Jste (jako tým) 4členná domácnost. Měsíční příjem Vaší rodiny bude dán profilem, který si vyberete v 1. úkolu. Kromě toho máte na začátku vytvořenou finanční rezervu ve výši 1 aktivního měsíčního příjmu vaší domácnosti (konkrétní částku se dozvíte po výběru profilu). Rezerva se započítává do tzv. kumulovaného cashflow, které je hlavním kritériem určení pořadí ve finančním žebříčku. 

Postupně si budete vybírat a nakupovat věci, které člověk více či méně potřebuje k životu. Na konci kola pak vždy sestavíte rozpočet domácnosti. Stále myslete na to, že máte jen určité množství peněz a nemůžete si dovolit úplně všechno. Kdybyste totiž nakoupili více, než jste si vydělali, skončil by váš rozpočet v mínusu, což by znamenalo, že si musíte vzít půjčku – a ta stojí další peníze.

 

V prvním kole na vás čekají tyto úkoly:

Úkol č. 1: PROFIL DOMÁCNOSTI  -  stanovte si role v týmu a vyberte profil domácnosti, za který budete hrát.

Úkol č. 2: STRAVOVÁNÍ – rozhodněte, jakým způsobem se budou jednotliví členové vaší rodiny stravovat, a nakupte příslušné položky v e-shopu.

Úkol č. 3: BYDLENÍ A DOPRAVA - promyslete všechny varianty bydlení a rozhodněte se pro jeden typ bydlení, který bude vyhovovat rozložení vaší rodiny. Vyberte si také druh dopravy, který budou jednotliví členové vaší rodiny využívat.

 Úkol č. 4: SESTAVENÍ ROZPOČTU – na závěr sestavte měsíční rozpočet domácnosti do připravené tabulky.

Tip: Získejte ještě více informací o rodiinném rozpočtu – najděte pojem na wikipedii a splňte 1. část bonusového úkolu č. 1. Nebo si poslechněte video z pracovního setu pro střední školy a splňte část bonusového úkolu č. 6. 

 

Za splnění každého úkolu získáte 1 chechták. Další chechtáky můžete získat za dílčí úkoly – to se dozvíte v zadání každého úkolu. 

 

Můžete plnit bonusové úkoly a tím získat další chechtáky navíc (bonusové úkoly je možné plnit v průběhu celé soutěže až do 6. 1. 2016). 

Provozovatel portálu a soutěže:

PARTNEŘI SOUTĚŽE:

 
      
 
       
 
     
 
    
 
 
 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI:

                     

Kontakt

yourchance, o.p.s.
Argentinská 38
170 00 Praha 7

+420 603 284 505

 

Další projekty yourchance, o.p.s.:

Zajímavé knížky z oblasti finanční gramotnosti a osobního rozvoje najdete v E-SHOPU YOURCHANCE.

Partneři projektu:

 

yourchance o.p.s. © 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode